Prof. Dr. Taisir Subhi YAMİN

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ @ ULM UNIVERSITY

Lisans eğitimini Ürdün’de Fizik bölümünde birincilikle tamamlayan Tasir Subhi Yamin burslu olarak İngiltere’ye gitti. Master eğitimini fizik üzerine yaptı. Doktora eğitimini “Üstün Zekalılar Eğitimi” üzerine tamamladı. Profesörlük ünvanını Almanya’nın Ulm Üniversitesi’nde aldı.

Akademik olarak çok başarılı olan Yamin bir çok araştırma bursu aldı. İngiltere Eğitim Ve Araştırma Birliği, Avrupa Üstün Zekalılar Birliği, Dünya Barışını Koruma Birliği gibi kuruluşlarda aktif görevler aldı. Ondan fazla kitap çıkardı ve bir çok bilimsel makale yayınladı.

2002 yılında Dünya Üstün Zekalılar Birliği’ne delege olarak seçildi. Dünya Üstün Zekalılar Birliği’nin yayınladığı yayın organının editörlüğünü yapmaya başladı. Merkezi Fransa’da bulunan Uluslararası Eğitimde Yenilikler Birliği’nin kuruluşunu gerçekleştirdi.

Şu anda Almanya’nın Ulm Üniversitesi’nde profesörlük görevine devam eden Mr.Yamin, Fransa’nın Descartes Üniversitesi’nde misafir öğretim görevlisi aynı zamanda Connecticut Üniversitesi Renzulli Learning Center araştırma biriminin uluslararası temsilcisidir.

2009 yılında Dünya Üstün Zekalılar Birliği başkanlığına seçilen Prof. Dr. Taisir Subhi Yamin evli ve üç çocuk babasıdır.